Lidhja Ndėrkombėtare e poetėve, shkrimtarėve dhe artistėve "Pegasi" Albania, i jep bibliotekės titullin

"Biblioteka Publike e Vitit 2016", me motivacionin:

"E shquar gjatė vitit 2016 pėr organizimin dinamik tė veprimtarive tė larmishme nė drejtimin letrar, kulturor, artistik dhe shkencor si dhe pėr publikimin e librit, duke shtuar fondin libror dhe numrin e lexuesve":.